— About

Tereza Váchová

Tereza Váchová studovala střední umělecko- průmyslovou školu oděvní v pražských Holešovicích. Po maturitě nakrátko změnila své zaměření a opustila módu, aby studovala v jiném oboru, nicméně k módní tvorbě se velmi brzy vrátila.

Ještě při studiích si založila zakázkové krejčovství, kde se zaměřovala především na tvorbu kabátů a bund, které se staly její vášní. Nedostatek prostoru pro vlastní umělecké vyjádření vedl k založení autorské módní značky.

Mezi lety 2017 a 2021 tvořila pod značkou Střihová spolupráce, kde uplatnila svou lásku k umění a řemeslu v mnohých kooperacích s výtvarníky z různých oborů (malba, ilustrace, textilní výtvarnictví…)

Začátkem roku 2022 rebrandovala a tvoří nadále pod vlastním jménem. Hlavní hodnotou její současné práce je kromě kvality a pohodlí především design který podtrhuje individualitu a dodává sebevědomí čehož dosahuje uplatněním zkušeností z mnohaleté zakázkové tvorby. Její vizuální jazyk balancuje na hranici jednoduché elegance a kýče s prvky nadsázky a subkulturní estetiky.

EN

TEREZA VÁCHOVÁ STUDIED FASHION DESIGN AND TAILORING ON VOŠON SPŠO IN PRAGUE (HIGH SCHOOL).
AFTER HER GRADUATION SHE CHANGED HER FOCUS FOR A WHILE AND LEFT FASHION TO STUDY IN DIFFERENT FIELD BUT CAME BACK TO IT SHORTLY AFTER.

STILL BEING A STUDENT SHE STARTED CUSTOM TAILORING STUDIO WHERE SHE FOCUSED MAINLY ON TAILORED COATS AND JACKETS WHICH LED HER TO FOUNDING HER BRAND.

FROM 2017 TO 2021 SHE WORKED UNDER HER LABEL STŘIHOVÁ SPOLUPRÁCE WHERE SHE APPLIED HER ADMIRATION OF ART AND CRAFT IN FREQUENT COOPERATIONS WITH SEVERAL ARTISTS AND DESIGNERS (TEXTILE ARTISTS, PAINTERS, ILUSTRATORS ETC.)

JUST RECENTLY SHE REBRANDED
AND COTINUES TO WORK UNDER HER OWN NAME. IN HER RECENT WORKS THE MAIN VALUE IS MAKING DESIGNS THAT ARE EMPOWERING AND HIGHLIGHTING OF INDIVIDUALITY FOR WHICH SHE USES HER EXPERIENCES FROM YEARS OF CREATING CUSTOM DESIGNS. HER VISUAL LANGUAGE IS BALANCING ON THE EDGE BETWEEN HIGH END ELEGANCE AND CLICHE WITH ELEMENTS OF HUMOR AND SUBCULTURE AESTHETICS.