— Co má připomínat Daily Reminder?

Daily reminder je kolekce oděvů, které mají na denní bázi nositelům připomínat, na co mají tendenci zapomínat. Je jakousi výpovědí o tom co znamená v dnešním světě být ženou. Dříve byla role ženy ve společnosti jasně daná, dnes má naopak každá žena naštěstí možnost volby. Pro některé to ale může znamenat, že tápají v tom jaká je jejich role, jaké je očekávání, které by měly plnit, co by měly jako ženy do světa přinést, které stránky svého ženství dávat na odiv, které schovat. Existují nějaké dluhy, které by měly splácet vůči feministickému hnutí minulosti?

Já sama jsem dlouho takto tápala. Až nedávno přišlo jakési uvědomění, že žádná správná šablona prostě neexistuje. Že pro každou z nás je ideál v něčem jiném a neexistuje tedy nic čemu bychom se měly přizpůsobovat. Myšlenka naprosto jednoduchá, naprosto nerevoluční, zcela na snadě, řeklo by se a přesto jsem k ní musela dojít ohromně krkolomnou cestou.

O to větší to uvědomění znamenalo úlevu. Vždyť poprvé za 30 let svého života se cítím komfortně ve svém těle, svém genderu, s mou povahou... a za to pociťuji ohromný vděk.

Právě vděk je hlavní emocí, která byla impulsem k vytvoření této kolekce. Ta je určená těm, co chtějí oslavit, že se cítí komfortně se svými ženskými stránkami, ať už jde o ženy, muže nebo kohokoliv na tomto spektru. Je také pro ty, kteří se v tom aspektu ještě hledají a tak jim v každodenních bojích může ulehčovat cestu. A nakonec i těm, kterým se prostě jen líbí a nějaké hluboké významy jim spíš překáží! Proč ne!? Vždyt celá kolekce je o kráse individuality!

To se promítlo i do střihů. Ty jsou do jisté míry symbolické. Na jedné straně stojí bílá pánská košile jakožto uniforma profesí, kterým dříve dominovali muži. Tahle je ale unisexová, zachovává si klasickou siluetu, ale límeček je víc zakulacený a místo posledního knoflíčku má šňůrky na zavazování mašle. Tak se ženám nositelkám přizpůsobila stejně, jako by se jim měly přizpůsobit zmíněné „mužské profese".

Na druhém pólu kolekce pak stojí šatová sukně, která tvarem vychází z kuchyňské zástěrky. Ta zas byla uniformou těch „správných žen a manželek". Dnes už je takové myšlení naštěstí (alespoň v mé sociální bublině) naprosto překonané a zástěrka se tak může stát pouhou fashion záležitostí a nebo naopak vyjádřením, že být hospodyňkou je o naší volbě a pokud to tak cítíme je to stejně správné, jako zvolit si kariéru.

Mezi těmito dvěma pomyslnými póly kolekce pak leží šaty a topy velmi elegantní, roztomilé, sexy i uvoněné. Celé spektrum siluet, a osobností, které bych chtěla do Daily Reminder oblékat. ❤️